UiTan uusi toiminnanjohtaja on Tommi Pulkkinen

21.3.2024

Uinti Tampereen toiminnanjohtajana aloittaa 1. toukokuuta Tommi Pulkkinen. Monipuolinen johtaja siirtyy uuteen tehtäväänsä Uimaliiton valmennus- ja koulutuspäällikön tehtävästä.

Ennen Uimaliittoon siirtymistä Tommi vaikutti Oulussa. Hän aloitti uinnin parissa jo 1989 Oulun Uimaseurassa. Kun Oulun Uimaseura ja Oulun Uimarit 73 yhdistyivät Oulun Uinniksi vuonna 2011, Tommi toimi uuden seuran urheilutoimenjohtajana Uimaliittoon siirtymiseensä asti vuoteen 2021. Tommi on tuttu näky myös altaan reunalla, sillä hän on ollut mukana uinninopetuksesta huippu-uinti valmennukseen.

Huhtikuun aikana Tommia tullaan jo näkemään seuramme tehtävissä hänen tutustuessaan seuran toimintaan ja käytäntöihin nykyisen toiminnanjohtajan Taavetti Nuton avustuksella.

Toivotamme Tommin lämpimästi tervetulleeksi UiTaan!

Lisätietoja:

Kirsi Heittokangas
Uinti Tampere Ry
Hallituksen puheenjohtaja
puh. 040 5443488